Katar-Hatay arası uçak seferleri başladı

Katar Havayolları’na ait A320 tipi uçak, Hatay Havalimanı’nda havacılık geleneği olan su gösterisiyle karşılandı.

Katar Havayolları Güneydoğu Avrupa Ülke Müdürü Ferit Aksun, Antakya’da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Hatay’ın, 150’den çok destinasyonu bulunan global ağlarına ekledikleri en son hat olduğunu belirtti.

Aksun, Türkiye’ye yaptıkları seferlerde İstanbul’daki Atatürk ve Sabiha Gökçen ile Ankara’daki Esenboğa ve Adana’daki Şakirpaşa havalimanlarından sonra Hatay’ın beşinci uçuş noktaları olduğunu vurguladı. Aksun, şunları söyledi:

“Türkiye ile Katar arasındaki bağlarımız güçlenecek ve iki aka memleket arasında var olan dostluk pekişecektir. Türkiye’de 14 yıldır başarılı operasyonlar yürütmekteyiz. Hatay uçuşları başlangıcıyla Doha’dan Türkiye’ye olan yekün haftalık uçuş sayımızı önümüzdeki dönemde açılacak Bodrum ve Antalya ile birlikte 41’e çıkaracağız. Bundan oldukça gururluyuz. Türkiye iş ve eğlence amaçlı seyahat eden müşterilerimiz arasında popülerliğini giderek artırmakta ve ülkenin varlıklı kültürü, misafirperverliğin tadını çıkarmak isteyen yolcularımızı çekmeye devam etmekte. Hatay genişleyen küresel ağımıza mühim katkı sağlayacak.”

Aksun, Katar ve Hatay arasında haftada 3 gün uçuş gerçekleştireceklerini söyledi.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir