Suriye’deki sokak hayvanları için tıbbi malzeme yardımı

Türkiye’nin, Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgede huzurun temin edilmesi amacıyla çalışmalar her alanda sürdürülüyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, Suriye’deki sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Savaşta ziyan gören sokak hayvanlarının tedavisinde kullanılmak üzere bölgeye tıbbi malzeme gönderildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, hudut ötesindeki birliklerin sadece insanların değil, orada bulunan sokak hayvanlarının da bakım ve tedavisini yürüttüğünü belirtti.

Bakan Eroğlu, şu bilgileri verdi:

“Sokak hayvanlarının tedavilerinin yürütülebilmesi için tıbbı malzeme ve ilaca gereksinim duyulduğu bilgisi üzerine sokak hayvanlarından mesul bir Bakanlık olarak derhal gereksinim duyulan malzemelerin temini için ilgili birimlere talimat verdim. Temin ettiğimiz malzemeleri, Suriye’ye gönderilmek üzere Kilis’te bulunan 3. Hudut Tabur Komutanlığına teslim ettik. Hasıl olacak ek ihtiyaçlar da Bakanlığımız birimleri tarafından karşılanmaya devam edilecek.”

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, geçen sene Temmuz ayında da Suriye’deki hayvanat bahçelerinde bulunan ve harp nedeniyle zor durumda kalan yabani hayvanları teslim almış ve bunların Türkiye’de tedavi ve rehabilitasyonunu sağlamıştı. 

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir