Zeytin Dalı Harekatı’nda 3991 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarının etkisiz hale getirilmesine yönelik siyah ve hava operasyonları devam ediyor.

Stratejik noktaların birer birer ele geçirildiği harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3991’e yükseldi. 

  • Afrin’de bombalı tuzaklar imha ediliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından 18 Mart 2018 tarihi itibariyle denetim altına alınan Afrin’de de mayın ve el yapımı patlayıcı arama faaliyetleri sürdürülüyor. 

Afrin’de hayatın normale dönmesi için çalışmalar da bütün hızıyla sürüyor. Harekat kapsamında bugüne kadar 102 tane mayın ve 739 tane EYP tespit edilerek imha edildi.

Kızılay, AFAD ve BM tarafından sağlanan insani yardımların bölgeye erişimi konusunda lüzumlu destek TSK tarafından sağlanıyor. 

TSK, Zeytin Dalı Harekatı’nın başarıyla devam ettiğini belirterek, harekatın en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.

Kaynak: TRT Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir